Bu Site Hakkında - Antivirüs Yazılımlarını Nasıl Test Ediyoruz

Arkadaşınız "Bugünlerde kimin antivirüs yazılımına ihtiyacı var ki?" diyebilir.

Aynı arkadaşınız, bir Truva atı onun e-posta ve sosyal medya hesaplarını ele geçirip tüm kişiler listelerine kötü amaçlı yazılım yayan bağlantılar göndermeye başladığında fikrini değiştirebilir. Ve eğer bir disk şifreleyen fidye yazılımı saldırısı bilgisayarınızı ele geçirirse ve bazı anonim korsanlar sizden çok bozuk bir Türkçe ile fidye olarak 3 bitcoin ister ve ödemezseniz en değerli dosyalarınızı ve fotoğraflarınızı sileceklerini söylerse, antivirüs koruması için yılda 350₺ harcamadığınız için gerçekten kendinizi kızarsınız.

İçinde bulunduğumuz dijital çağda bu bir gereklilik. İşte bu yüzden 20'den fazla farklı antivirüs programını test ettik ve inceledik, böylece içlerinden birini seçerek sosyal medyada paylaşım yapmaya ve sevimli köpek yavrularını huzur içinde izlemeye devam edebilirsiniz.

Bu sitede yer alan her bir antivirüs incelemesi için kullandığımız bir dizi farklı faktör var ve bu faktörler, bir bütün olarak yazılımın genel kalitesini değerlendirmek için bir araya geliyor.

  • Güvenlik özellikleri - Bir antivirüs programı, yalnızca sahip olduğu güvenlik özellikleri listesi kadar güçlüdür. Bir programın tehditlere nasıl yanıt verdiği ve aktif olarak tehditleri arayıp bu tehditlere karşı koruma sağlamak için ne yaptığı, kullanıcılar için her şeyden daha önemlidir. Düzenli olarak ayrıntılı raporlar yayınlayan dört laboratuvarın sunduğu sonuçları takip ediyoruz: SE Labs, AV-Test Institute, MRG-Effitas ve AV-Comparatives.

  • Kullanıcı arayüzü ve performans - Bir antivirüs programının kullanımı ne kadar kolaydır ve makinemin yapması gerekenleri yapmasını yavaşlatır mı? Bu önemli sorular, incelediğimiz her program için yanıtlanıyor.

  • Paketler - Her antivirüs programı, birden fazla kişinin ihtiyaçlarını karşılamak için kademeli paketlere sahip mi, yoksa her şeye uyan tek bir yaklaşımı mı benimsiyor? Bu yazılımın ücretsiz bir sürümü mevcut mu? Her antivirüs programı için sunulan farklı paketler değerlendirilir ve genel değer puanımıza katkıda bulunur.

  • Müşteri hizmetleri - Herkes bilgisayar konusunda bilgili değildir ve bu nedenle çeşitli yöntemlerle soruları hızlı bir şekilde yanıtlayabilmek kaliteli bir antivirüs programı için çok önemlidir.

  • Şirket geçmişi - Şirket ne zamandan beri antivirüs sektöründe faaliyet gösteriyor ve bu şirkete güvenilebilir mi? Bu bilgilere göz atmak, bir antivirüs programının ne kadar güvenilir olabileceğini anlamanın anahtarıdır.
  •  
    EN İYİ TEKLİFLERİMİZ:X