Avira İncelemesi

Özetle: Avira, süper hafif ve güvenilir olduğu bilinen bir Alman antivirüs yazılımı. Güvenliğinizi artırmak ve cihaz performansını optimize etmek için çok çeşitli özellikler sunuyor.
👍 ARTILAR:
  • Çok yüksek kötü amaçlı yazılım algılama oranları
  • Cihazınızı yavaşlatmayan son derece hafif antivirüs yazılımı
  • Yazılım kullanıcı dostu ve kullanımı çok kolay (yeni başlayanlar için dahi)
  • Etkileyici bir dizi internet güvenliği özelliğine sahip
  • Mobil uygulama, hem Android hem de iOS / iPhone'da iyi çalışıyor
  • 30'dan fazla ülkede premium kullanıcılar için ücretsiz destek numarası
  • 30 gün içinde tam para iade garantisi sunuyor, böylece ücretsiz olarak deneyebilirsiniz
👎 EKSİLER:
  • Müşteri desteği canlı sohbet seçeneği sunmuyor
  • VPN yalnızca Avira Prime kullanıcıları için mevcut ve piyasadaki en iyi VPN değil
Güvenlik Özellikleri

Uzun bir geçmiş ve büyük bir hayran kitlesi, bir şirketin her zaman sektörün en iyisi olduğu anlamına gelmez. Ancak bağımsız yorumcuların Avira'yı 2022'nin en iyi antivirüs programlarından biri olarak görmelerinin bir nedeni var.

Nispeten daha az kaynak kullanmasına rağmen, gerçek zamanlı tarama ve fidye yazılımı, reklam yazılımı, casus yazılım, bilgisayar korsanlığı, kimlik avı, rootkit'ler, truva atları ve solucanlar gibi her türlü kötü amaçlı yazılıma karşı koruma da dahil olmak üzere birinci sınıf bir antivirüs paketinden beklediğiniz her şeye sahip. Avira, gerçek zamanlı koruma sağlayan kötü amaçlı yazılım koruması özelliğine sahip, ama kötü amaçlı yazılım temizleme aracıyla bunu bir adım öteye taşıyor. Kötü amaçlı yazılım temizleme aracı, sadece geçtiğimiz sene içinde 90 milyondan fazla virüslü dosyayı başarıyla onardı.

Fidye yazılımları, muhtemelen son yılların en tehlikeli ve yaygın online tehditlerden biri. Önce kurbanın dosyaları şifrelenir ve dijital şantajcılara belirli bir miktar para aktarılana kadar bu dosyalar rehin tutulur. Diğer birçok antivirüs programı bunu önlemede yetersiz kalırken, Avira Fidye Yazılımı Koruması özelliğiyle geliyor. Arka planda şüpheli süreçleri ve davranışları izleyerek, bilgisayar korsanlarından bir adım önde olup herhangi bir saldırıyı önleyebiliyor.

Kimlik avı da son zamanlarda oldukça yaygın hale geldi, özellikle de global pandemi nedeniyle çok sayıda kişi evden çalıştığı için. Sizi bir bağlantıya tıklamaya veya bir eki açmaya davet eden şüpheli bir e-posta aldıysanız, bunun bir kimlik avı girişimi olma olasılığı yüksektir. Kimlik avı temel olarak şifrenizi, Sosyal Güvenlik numaranızı, hesap numaralarınızı ve diğer kişisel bilgilerinizi çalmaya çalışmak için kullanılan bir dolandırıcılıktır. Avira, virüslü web sitelerini, kimlik avı bağlantılarını ve istenmeyen e-postaları engelleyen hem Web Guard hem de Mail Protection özelliklerini sunarak size yardımcı oluyor.

Avira ayrıca dosya şifreleme, dosya kurtarma, dosya parçalama, disk birleştirme ve birçok diğer ekstra özellik de içeriyor. Oyun oynamayı seviyorsanız, Avira'nın daha sorunsuz bir oyun deneyimi için antivirüs uyarısı veya güncelleme isteği gibi acil olmayan bildirimleri askıya alan Game Booster Modu'nu da seveceksiniz.

Kullanıcı Arayüzü ve Performans

Avira'nın farklı ürünler için farklı arayüzleri olsa da hepsinin kullanımı gerçekten de kolay ve karmaşık kurulum işlemleri gerektirmiyor. Tüm yükleme ve kurulum prosedürü, meslekten olmayan bir kişi için dahi oldukça basit. Tarama sekmesinde eksiksiz ve özel seçeneklerle hızlı taramalar için ana sayfada büyük bir buton mevcut. Ayrıca sisteminiz üzerinde minimum etki yaratır, bu nedenle diğer birçok antivirüs ürününün aksine bilgisayarınızı yavaşlatmaz.

Performans açısından, Avira her zaman AV-comparatives ve AV-Test gibi bağımsız test laboratuvarları listesinde yer almıştır. 30 yıllık geçmişi düşünülecek olursa bu pek şaşırtıcı değil. AV-Test tarafından Ekim 2021’de gerçekleştirilen testte Avira antivirüs, sıfır gün kötü amaçlı yazılım saldırılarına, web ve e-posta tehditlerine karşı koruma için sektör ortalamasının %99,8 üzerinde bir puan aldı ve kötü amaçlı yazılım tespitinde de mükemmel bir puan aldı.

Lisanslar ve Paketler

Avira, çok sayıda kullanıcısına hitap etmek için üç farklı güvenlik paketi sunuyor:

Avira Antivirus Pro Avira'nın ücretsiz güvenlik paketinin sunduklarına ek olarak, Pro sürümü Posta Koruması, Web Koruması ve hem e-posta hem de telefon desteğine erişim sunuyor. Ayrıca entegre reklam engelleyici sayesinde sürekli olarak pop-up reklam bombardımanına maruz kalmıyorsunuz.

Avira Internet Security Paketi, Pro Edition'da sunulan hemen hemen her şeye ek olarak bir yazılım yükseltici ve bir şifre yöneticisidir.

Son olarak, Pro ve Security Paketi sürümleri yalnızca 1, 3 veya 5 cihaz için koruma sağlarken, Avira Prime sınırsız cihaz koruma seçeneği sunuyor. Ayrıca VIP Desteği, sınırsız bant genişliğine sahip bir VPN, System Speedup Pro, premium mobil uygulamalar ve daha fazlası da sizi bekliyor. Koruma konusunda ciddiyseniz, tercih ettiğiniz paket Avira Prime olmalıdır - sadece biraz daha pahalı, ama ortaya çıkabilecek her tehdide karşı size tam koruma sağlıyor.

Şirket Hakkında

Merkezi Almanya, Tettnang'da bulunan Avira, bilgisayarlar, mobil cihazlar, sunucular ve ağlar için antivirüs, güvenlik ve gizlilik sağlayan bir yazılım geliştiricisidir. Şirketin sunduğu teklif yıllar içinde VPN ve yazılım yükseltici gibi diğer hizmetleri içerecek şekilde genişlemiş olsa da, Avira hala amiral gemisi olan antivirüs programı ile tanınmaktadır. Avira Operations 2006'da kuruldu, ama antivirüsün kendisi 1986'dan beri geliştiriliyor, yani teknik olarak 30 yılı aşkın bir süredir kullanılıyor. Avira, 2012'de dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcısıyla 6. en büyük antivirüs satıcısı ilan edildi.

Müşteri Hizmetleri

Avira'nın web sitesinde yer alan Destek sayfası, ilgili makaleler, haberler, videolar ve hatta bir topluluk sayfası ile iyi organize edilmiştir. Sorunuzu için makalelere göz atabilir veya arama butonunu kullanabilirsiniz. Avira hem e-posta hem de telefon desteği sunuyor, ancak bu seçeneklerin yalnızca ücretli ürünler satın alanlar için mevcut olduğunu unutmayın. Premium kullanıcılar için ücretsiz bir numara da mevcut, ama 7/24 değil.

Ne yazık ki Avira sohbet desteği sunmuyor ve bu, özellikle sorunlarını telefonda halletmeyi sevmeyenler için can sıkıcı bir durum. E-posta ile sorulan sorular için geri dönüş süresi de o kadar iyi değildi. Müşteri destek ekibinin bize geri dönmesi 3 gün ve sonraki e-postalar daha da uzun sürdü. Diğer yandan, telefon desteği deneyimimiz harika geçti. Birkaç dakika içinde bir temsilciye bağlandık ve temsilci sıcakkanlı ve kibardı ve sorunumuzu kısa sürede çözdü.

Kararımız:

Avira'nın müşteri desteğini yetersiz bulsak da, çok çeşitli güvenlik özellikleri ve mükemmel kötü amaçlı yazılım saptama oranlarıyla bunu telafi etmenin ötesine geçiyor. Yazılım ayrıca son derece kullanıcı dostu, bu nedenle muhtemelen müşteri desteğinin yardımına ihtiyacınız olmayacaktır. Sistem yavaşlaması da minimum düzeyde, bu nedenle oyun oynarken, video oluştururken veya işlemciye yüklenen diğer görevleri yaparken Avira'nın ne kadar yoğun çalıştığını fark etmezsiniz. Genel olarak, bu antivirüs programını güvenilir buluyoruz ve özellikle daha gelişmiş paketleri satın alırsanız paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor.
 
EN İYİ TEKLİFLERİMİZ: