Reklamcı Feragatnamesi

Bitdefender İncelemesi

Özetle: Bitdefender, VPN, web kamerası koruması, mikrofon denetimi, takip koruması, sosyal ağ güvenliği ve birçok diğer gizlilik özelliğiyle antivirüs korumasının ötesine geçiyor.
👍 ARTILAR:
 • Gerçek zamanlı antivirüs ve kötü amaçlı yazılım koruması
 • Bağımsız test laboratuvarları tarafından onaylanmıştır
 • Kimlik avı saldırılarına karşı koruyor
 • Kapsamlı güvenlik ve gizlilik özellikleri
 • Yeni sosyal ağ koruması
 • Online işlem güvenliği
 • Bitdefender Profilleri (iş, film, oyun, açık WiFi, pil modu)
 • Yenilenmiş özelleştirilebilir kontrol paneli
 • Sistem üzerinde minimum etki
 • Ortalama bir ücretsiz antivirüs programından daha iyi
 • Mükemmel kullanıcı yorumları
👎 EKSİLER:
 • Ücretsiz VPN'nin günlük sınırı 200 MB
 • Mac için Bitdefender, Windows sürümünden çok daha az özelliğe sahip
 • Android uygulamasında sınırlı kabiliyet
Güvenlik Özellikleri

Bitdefender'ın kişisel bilgilerinizi, gizliliğinizi ve internette gezinirken korumak için ihtiyacınız olan hemen hemen her şeye sahip olduğuna şüphe yok. Gizlilik için sektördeki en etkileyici araçlardan bazılarına sahip olsa da, temel ürünü olan kötü amaçlı yazılım güvenliğini kesinlikle unutmuyor. Bitdefender, ev ağınızı ve tüm cihazlarınızı her türlü online tehdide karşı güvende tutmayı garanti eden çok sayıda güvenlik özelliğine sahip. Davranış tabanlı teknoloji, bulgusal yöntemler ve gerçek zamanlı izlemenin bir kombinasyonunu kullanarak virüslere, casus yazılımlara, solucanlara, reklam yazılımlarına, Truva atlarına, fidye yazılımlarına, rootkit'lere ve sıfır gün açıklarına karşı üstün koruma sunuyor. Ayrıca, botnet ile ilişkili URL'ler ve kaba kuvvet saldırıları gibi olası izinsiz girişleri gerçekleşmeden önce durdurarak ağ düzeyinde koruma sağlıyor. Bitdefender'ın sunduğu çok katmanlı güvenlik, hırsızlık koruması, istenmeyen posta koruması, kimlik avı koruması, dolandırıcılık koruması, web saldırısı koruması ve Safe Files içeriyor.

Bitdefender, cihazlarınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumanın yanı sıra sizi bilgisayar korsanlarına, casuslara, dolandırıcılara ve global kitlesel gözetime karşı da koruyabiliyor. Web Kamerası ve Mikrofon Denetimleri ile davetsiz misafirleri Zoom toplantınızdan uzak tutun. Bitdefender'ın Safepay tarayıcısı, online alışveriş, internet bankacılığı ve diğer işlemlerinizin gizli ve güvenli kalmasını sağlıyor. VPN, açık WiFi ağlarında dahi kimliğinizi gizli tutuyor.

Bitdefender'ın Sosyal Ağ Koruması ise zamanlaması iyi bir diğer güvenlik ve gizlilik eklentisidir. Kısa bir süre önce, insanların müstehcen Facebook içeriklerinde yabancılar tarafından etiketlendiğine dair şikayetler yaşandı. Bu bağlantılara tıklamak ya cihazınıza kötü amaçlı yazılım indirir ya da hesabınız ağınızdaki diğer kişileri etiketlemek için kullanılır. Sosyal Ağ Koruması, bu tür siber saldırılarla mücadeleye yardımcı oluyor. Küçük çocuklar veya gençlerin aileleri de Bitdefender'ın Ebeveyn Kontrolü özelliğini takdir edeceklerdir. Bu özelliği kullanarak, hangi web sitelerine ve uygulamalara erişebileceklerini kontrol edebilir ve ekran başında geçirdikleri zamanı yönetebilirsiniz. Uygulama ayrıca konum izleme, coğrafi sınırlama ve güvenli giriş de içeriyor.

Bunlar, Bitdefender'ın 30'dan fazla güvenlik ve gizlilik işlevinin öne çıkan özelliklerinden sadece birkaçı. Ücretsiz sürümden ücretli planlara kadar her şey mükemmel kötü amaçlı yazılım temizleme özelliğine sahip olsa da, bu özelliklerin kullanılabilirliğinin hangi plana sahip olduğunuza bağlı olduğunu unutmayın.

Kullanıcı Arayüzü ve Performansa Etkisi

Bitdefender'ı kullanmaya başlamak oldukça hızlı ve kolaydır. Kritik sistem alanlarının taramasını başlatmanız istenmeden önce yükleme işlemi genellikle sadece birkaç dakika sürer. Bunu daha sonra yapmayı tercih ederseniz, Atla'ya tıklamanız yeterli. Sonra, aboneliğinizin ayrıntılarını bulacağınız Başlangıç penceresini göreceksiniz. Son olarak, kullanıcı paneline erişmek için Bitir'e tıklayın ve hepsi bu kadar; Bitdefender ürününüz artık etkinleştirildi.

Bitdefender'ın arayüzü, göze çarpan butonlar ve kapsamlı bir araç çubuğu ile düzenli ve iyi organize edilmiştir. Gerçek modüle gitmeden hemen hemen her özelliğe erişmenizi sağlayan Hızlı İşlemler özelliğine bayılıyoruz. Şu anda, aşağıdaki seçimler arasından en fazla 6 pin oluşturabilirsiniz: Hızlı Tarama, Sistem Taraması, Güvenlik Açığı Taraması, Cüzdan, Safepay, VPN, Dosya Parçalayıcı ve OneClick Optimizer.

Sistem performansı söz konusu olduğunda, Bitdefender rakiplerini kolaylıkla geride bırakabilir. Daha az yer kaplaması ve sistem üzerindeki asgari etkisi, tam sistem taramaları sırasında dahi herhangi bir yavaşlama olmayacağı anlamına geliyor. Netflix'te bir film izlerken derin bir tarama testi yaptık ve herhangi bir gecikme veya ara belleğe alma sorunu yaşamadık. Sonuç olarak, Bitdefender'ı kullanmak bir zevk ve bir kez kurulup özelleştirdikten sonra, kelimenin tam anlamıyla onu unutabilirsiniz.

Lisanslar ve Paketler

Bitdefender günümüzde üç ana paket sunuyor. Bitdefender Antivirus Plus, 3 Windows bilgisayar için kötü amaçlı yazılım, reklam yazılımı, fidye yazılımı ve reklam saldırılarına karşı temel koruma sağlıyor. Internet Security ile tüm bunlara ek olarak güvenlik duvarı, web kamerası ve mikrofonlar dahil ebeveyn denetimi ve gizlilik araçlarına sahip olursunuz. Birden fazla platformu desteklemesini istiyorsanız, kapsamlı planlarını öneririz: BitdefenderTotal Security. Windows, macOS, Android ve iOS üzerinde çalışan 5 cihaza kadar tam koruma sağlıyor.

Şirket Hakkında

Bitdefender, Romanya'nın Bükreş şehrinde kurulduğu 2001'den bu yana piyasada. Sektörde yirmi yıl geçirdikten sonra, özel kişilere, küçük ve orta ölçekli işletmelere, büyük işletmelere ve devlet kuruluşlarına birinci sınıf güvenlik ürünleri sağlama konusunda sağlam bir itibar kazanmıştır. Günümüzde dünya çapında 150 ülkede yarım milyar kullanıcıya sahip.

Müşteri Hizmetleri

Bitdefender, şimdiye kadar test ettiğimiz tüm antivirüs markaları arasında açık ara farkla en iyi müşteri desteğine sahip. Örnek müşteri hizmetleri sunma çabaları, 7/24 canlı sohbet, telefon, e-posta desteği ve kapsamlı bilgi merkezi ile açıkça görülüyor. Sohbet deneyimimiz bir harikaydı. İki kez denedik ve ikisinde de tüm sorularımızı kısa ve samimi bir şekilde yanıtlayan bir destek temsilcisi tarafından karşılanmadan önce uzun süre beklemek zorunda kalmadık. Diğer yandan, e-posta yanıt süreleri ortalama 1-2 saatti. Akıllara durgunluk veren bir şey değil ama yine de diğer sağlayıcılardan çok daha iyi. Son olarak, Bitdefender ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve dünyanın geri kalanındaki müşterileri için 7/24 telefon desteği sunuyor ve bu, bugünlerde nadir görülen bir şey.

Kararımız: Güvenlik, Hız ve Kullanılabilirlik Dengesi

Geçmişte bir antivirüs çözümü satın almak zor bir işti. Bilgisayar performansı pahasına tonlarca güvenlik özelliğine sahip olabilirsiniz. Veya hafif ve hızlı bir çözüm elde edersiniz, ama virüs koruması en iyi ihtimalle minimum düzeydedir. Bitdefender, tam güvenlik ve bilgisayar performansı arasında mükemmel bir denge sağlıyor, böylece "hokkabazlık" yapmanız gerekmiyor. Buna ek olarak, gizlilik özellikleri benzersiz, arayüzün kullanımı kolay ve müşteri hizmetleri olağanüstü. Ücretsiz VPN sınırlı olduğu için mükemmel diyemeyiz, ama hemen hemen yakınabileceğimiz tek şey bu.
 
EN İYİ TEKLİFLERİMİZ:X