Norton İncelemesi

Özetle: Etkileyici Cihaz Güvenliği, Bulut Yedekleme ve Ebeveyn Denetimi özellikleri, her tür kötü amaçlı yazılıma karşı %100 koruma.
👍 ARTILAR:
  • %100 Virüs Temizleme Garantisi (veya paranızı geri) sunuyor
  • Bağımsız laboratuvarlardan çok iyi test sonuçları elde edildi
  • Tüm cihazlarda çalışıyor (mobil ve masaüstü)
  • Harika aile koruma özellikleri
  • Güvenilir dosya depolama ve yedekleme seçenekleri
👎 EKSİLER:
  • Bulut depolama alanı oldukça kısıtlı
  • VPN ek ücrete tabi
Güvenlik Özellikleri

Söz konusu Norton 360 antivirüs programı olduğunda hemen göze çarpan şeylerden biri, bir kullanıcının paketine isim-marka kimlik hırsızlığı korumasını dahil etme olanağı olması gerçeğidir. LifeLock içeren Norton 360 paketi, antivirüs korumasına ek olarak, kullanıcıların cihazları ve internette yaptıkları diğer her şey için gönül rahatlığı satın almalarına olanak tanır. Veri ihlali bildirimleri ve kredi izleme gibi avantajlarla, daha kapsamlı bir güvenlik paketi isteyenler bunu kesinlikle Norton'da bulabilirler.

Norton 360, kullanıcıları korumak için bir dizi kaliteli yöntem sağladığından, kullanıcılar LifeLock paketi olsun ya da olmasın üstün güvenlik özelliklerine kavuşabilirler. Norton, virüs koruması ve şifre yönetimi araçlarına ek olarak, kullanıcılara bulut yedekleme hizmetleri de sağlıyor. Böylelikle, en kötü senaryoda bile, kullanıcılar sistemlerini normale döndürmek için dosyalarını yedekleyebiliyorlar. Neyse ki, Norton'un üstün koruması sayesinde bu yedeklemelere hiçbir zaman gerek olmaz.

Norton'da temel antivirüs programlaması inanılmaz, çünkü bir kullanıcının kendini korumak için aklına gelebilecek her şeyi yapar. Kullanıcılar, e-posta eklerini taramaktan sosyal medya kanallarındaki bağlantıları analiz etmeye kadar, bir dosyayı daha indirmeden veya bir bağlantıya tıklanmadan önce internette etkileşimde bulundukları her şeyin kontrol edildiğinden emin olabilirler.

Kullanıcı Arayüzü ve Performans

Dünyanın en iyi antivirüs programına sahip olmak, yazılımın kullanımı kolay ve anlaşılması kolay olmadığı sürece pek bir şey ifade etmez. Neyse ki Norton, koruma paketinin tam potansiyeliyle kullanımının kolay olduğundan emin olmakta iyi bir iş çıkarıyor. Tek bir merkezi arayüz, kullanıcıların hızlı taramadan kapsamlı dosya kitaplığı analizine ve tehditleri dikkatle aramaya kadar, her an hangi özelliği kullanacaklarını seçmelerine olanak tanıyor.

Norton antivirüs paketinden çıkarılacak bir olumsuzluk varsa, o da güçlü korumasının bilgisayar performansını olumsuz etkileyebileceği gerçeğidir. Diğer antivirüs programları ile karşılaştırıldığında, Norton genellikle bir makinenin bilgi işlem gücünü rakiplerinden daha fazla kullanır. Bilgisayarlarının tüm performans özelliklerini gerektiren görevleri gerçekleştirmesi gereken kullanıcıların, Norton ile tarama yaparken beklemeleri gerekebilir, ama bu, bu yazılımın sağladığı üstün koruma için katlanılması gereken küçük bir bedeldir ve aynı zamanda kullanıcının bilgisayar özelliklerine de çok bağlıdır. Sadece daha eski sistemlerde biraz daha kötü bir performansa neden olurken, yeni denebilecek çoğu bilgisayarda hiçbir olumsuz etki hissedilmez.

Lisanslar ve Paketler

Norton 360 antivirüs programında, her biri kullanıcıları korumak için harika bir iş çıkaran dört ana paket mevcuttur. Daha önce belirttiğimiz gibi, LifeLock katmanına sahip Norton 360, beş adede kadar cihazı kapsayan uygun bir abonelikle hem antivirüs hem de kimlik koruma hizmetleri sağladığından, kullanıcıların Norton ile kullanabileceği en üst düzey korumadır. Ancak Norton üyeliğinin diğer katmanları da yüksek kalitelidir ve kendi çapında tavsiye edilir.

Norton 360 Deluxe paketi de beş cihaza kadar kapsamaktadır. LifeLock paketinin sunduğu antivirüs hizmetlerinin tümünü sunar, tek farkı LifeLock özelliklerinin planın bir parçası olmamasıdır. Norton Security Premium de aynı antivirüs hizmetlerini sunar, ama bu paket kapsamında 10 cihaza kadar koruma sağlanır. Son olarak, Norton 360 Standard paketi, Deluxe paketiyle aynı antivirüs özelliklerini sunar; aradaki fark, Standard paketin yalnızca tek bir cihazı kapsamasıdır.

Ayrıca, standart paket 10GB'a kadar bulut depolama alanı sunarken, her paket yükseltmesiyle birlikte sunulan bulut depolama alanında bir artış meydana geldiğini de belirtelim. LifeLock planı 100GB’a kadar bulut depolama alanı sunar. Kaç cihaza ve ne kadar depolama alanına ihtiyaç olduğuna bağlı olarak, her plan bir dizi farklı ihtiyaca hitap etmektedir.

Şirket Hakkında

Norton, bilgisayarlar yaygın olarak kullanılan bir teknoloji olmaya başladığından bu yana varlığını sürdürmüş bir şirkettir. Şirket 1990'da kuruldu ve antivirüs yazılımı 1991'den beri piyasada bulunuyor. Kaliforniya merkezli bir şirkettir ve siber güvenlik ve bilgi teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren Symantec'in bir parçasıdır.

Antivirüs sektöründeki deneyimi bakımından Norton, kaliteli yazılımla eş anlamlı hale gelmiştir. Şirket, yıllar boyunca düzinelerce PCMag editörün tercihi ve diğer ödülleri kazanarak, antivirüs programları alanında güvenilir bir marka olarak statülerini sağlamlaştırdı.

Müşteri Hizmetleri

Güvenlik arayan kullanıcılar, sistemlerini maksimum koruma için yapılandırılmasını bekleyemeyecekleri için müşteri hizmetleri antivirüs sektöründe kilit öneme sahiptir. Norton 360 paketi söz konusu olduğunda, kullanıcılar Norton'un destek ekibiyle nasıl iletişime geçmeyi seçerlerse seçsinler sorularının hemen yanıtlanacağından emin olabilirler. Müşteri hizmetleri, kullanıcılara mümkün olan en kısa sürede gerçek zamanlı yanıtlar almak için telefon veya canlı sohbet yoluyla günün 24 saati hizmet vermektedir.

Daha da iyisi, Norton için müşteri destek hatlarının, bazı yazılım şirketlerinde olduğu gibi kademeli olmamasıdır. Bazı şirketler, 24 saat müşteri hizmeti almak için kullanıcıların en iyi paketleri satın almalarını gerekli tutarken, Norton'un böyle bir şartı yoktur. Bunun yerine, temel paketi satın alanlar ve en iyi paketi satın alanlar, aynı saatlerde aynı destek ekibine erişebilir, böylece herkes ihtiyaç duyduğu yardımı alır.

Kararımız: Elit Antivirüs Ürünü

Norton, antivirüs programı denince hemen akla gelen bir isimdir ve Norton 360 antivirüs programı, bu güçlü güvenlik markasının uzun kaliteli ürünler listesine eklenmiş bir üründür. Norton, tüm yazılım paketlerinde inanılmaz koruma ve paketler arasında tercihli muamele yapmayan müşteri hizmetleriyle, herkes için çalışan bir antivirüs ürünü ortaya koydu. LifeLock korumasının eklenmesi tavsiye edilse de, müşteriler hangi paketi seçerlerse seçsinler kaliteli virüs koruması aldıklarından emin olabilirler.
 
EN İYİ TEKLİFLERİMİZ: