Reklamcı Feragatnamesi

Panda İncelemesi

Özetle: Yeni Nesil Antivirüs, büyük veri ve yapay zeka kullanarak saldırıları gerçekleşmeden önce algılar.
👍 ARTILAR:
  • Uygun fiyatlar
  • Yeni akıllı teknoloji, saldırıları daha gerçekleşmeden algılıyor
  • Kötü amaçlı web sitesi engellemede en yüksek puanları alıyor
  • Her pakete ücretsiz VPN dahil (150MB/gün)
  • Mükemmel şifre yöneticisi
  • 30 gün içinde para iade garantisi
👎 EKSİLER:
  • iOS / iPhone için koruma yok
  • En ucuz planda fidye yazılımı koruması yok
  • Ücretsiz VPN güzel ama oldukça sınırlı
  • Teknik destek yalnızca Premium kullanıcılar için mevcut
Güvenlik Özellikleri

Güvenlik özelliklerinin mevcudiyeti söz konusu olduğunda, Panda'nın sunduğu şeyleri yenmek zordur. Bunun nedeni, Panda'nın birçok şirketin ayrı ayrı sattığı bazı özellikleri tüm güvenlik paketlerinin bir parçası haline getirmesidir. Bunların en önemlisi olan, VPN hizmetinin yazılımının her seviyesi için mevcut olması, rakipleri karşısında büyük bir kazançtır.

Panda, bir ağda herhangi bir güvenlik açığı tespit ederse, yazılımın önerilerde bulunmasına olanak tanıyan, bir kullanıcının WiFi ağının gerçek zamanlı korunması da dahil olmak üzere kullanıcılarına bir dizi seçkin özellik sunar. Bu yazılımın daha yüksek paketleri, internet bankacılığı veya online alışveriş faaliyetleri gerçekleştirirken kimlik koruması gibi ilginç özelliklerin yanı sıra şifre yönetimi araçlarını da içerir.

Panda'nın güzel yanı, ücretsiz sürümünün dahi birçok antivirüs programının en üst düzey sürümleriyle karşılaştırılabilir bazı güçlü güvenlik seçenekleri sunmasıdır. Daha kapsamlı güvenlik için Panda'nın daha eksiksiz özellikli ücretli sürümleri önerilse de, kullanıcılar kullanmayı seçtikleri herhangi bir Panda sürümünden emin olabilirler. Ve Panda'nın ücretli sürümleri için sunulan ücretsiz denemeler sayesinde, kullanıcılar yazılımı beğenip beğenmediklerine kendileri karar verebilirler.

Kullanıcı Arayüzü ve Performans

Aradığınızı bulmak hiç de zor olmayan bir arayüz sayesinde Panda kullanımı genellikle kolaydır. Kullanıcılar, örneğin tek tıkla güvenlik duvarlarına veya antivirüs portallarına ulaşabilir, yazılımın farklı bölümlerinin tümüne ekranın yan tarafındaki bir çubuk aracılığıyla erişilebilirler.

Ayrıca Panda'nın performans açısından kullanıcıyı yavaşlatmadığını da belirtmekte fayda var. İnternette video izleme veya oyun oynama kabiliyeti, Panda yazılımının kullanımından etkilenmez ve kullanıcıların güvenlik ve cihaz performansı arasında seçim yapmasına gerek kalmaz.

Lisanslar ve Paketler

Panda'nın bir ücretsiz sürümü ve aralarından seçim yapabileceğiniz dört premium sürümü mevcuttur. Panda'nın ücretsiz sürümü, bir VPN’in yanı sıra antivirüs ve güvenlik duvarı hizmetlerini içerir. Ücretli hizmetin temel sürümleri, bir kullanıcının ana cihazına takılan her şeyin güvenliğini sağlamak için mobil cihazları koruma ve takılan USB gibi şeyleri tarama özelliğini ekler. Panda’nın daha kapsamlı paketleri, ebeveyn denetimleri, şifre yönetimi ve kimlik koruması gibi ögeler ekliyor.

Beş farklı pakete sahip olmanın güzel yanı, kullanıcıların yararlandıkları koruma miktarını gerçekten özelleştirmelerine olanak tanımasıdır. Kullanıcılar, bireysel ihtiyaçlarına bağlı olarak, temel güvenlikten sektördeki en detaylı korumalardan birine geçebilirler. Maksimum güvenlik için yazılımın orta ila üst katmanları önerilse dahi, Panda hizmetlerinin tüm seviyelerinde sunulan VPN hizmetleriyle hangi seçenek seçilirse seçilsin internette güvenli gezinmek mümkündür.

Şirket Hakkında

Panda, İspanya merkezli bir şirkettir ve 1998'de ilk ürününü piyasaya sürdükten bu yana antivirüs endüstrisinde yer almaktadır. 30 milyondan fazla kullanıcıya sahip olmaları, ödüllü antivirüs teklifleri göz önünde bulundurulduğunda hiç de şaşırtıcı değildir. Panda, Panda antivirüs yazılımının performansı için PCMag'in yanı sıra AV Comparatives'den ödüller kazandı ve bu noktaya ulaşmak için güvenlik sektöründeki en büyük isimlerden bazılarını geride bıraktı.

Müşteri Hizmetleri

Panda’da müşteri hizmetleri seçenekleri güçlüdür, ama diğer antivirüs programlarından biraz daha katı bir şekilde aboneliklere göre ayrılmıştır. E-posta, sohbet ve telefon desteği seçenekleri mevcuttur, ancak telefon destek hattı yalnızca premium yazılım kullanıcıları için 24 saat mevcuttur. Premium paket satın alan kişileri ödüllendirmekte yanlış bir şey olmasa da, tüm kullanıcılar için günün her saatinde destek sağlanması güzel olurdu.

Kararımız: Herkes İçin Güçlü Özellikler

Panda hakkında en çok dikkat çeken şey, bu hizmetin tüm katmanlarının VPN erişimi ve antivirüs koruması içermesidir. Panda premium alıcıları için çok daha karmaşık güvenlik hizmetleri mevcut olsa da, Panda kullanan herkes için kaliteli özelliklerin mevcut olması bu şirketin en güçlü yönlerinden biridir. Hepsi yüksek kaliteli bir dizi paket seçeneği isteyenler için Panda, bakılacak harika bir yerdir.
 
EN İYİ TEKLİFLERİMİZ:X